Fumigacja archiwaliów

art fugNasza oferta skierowana jest do archiwistów, muzeów, galerii, oraz innych podmiotów posiadających antyki, starodruki itp., pragnących przedłużyć ich wartość zabytkową i zabezpieczyć przed zniszczeniem przez związki bakteryjne i drobnoustroje.

Zastosowany proces usuwa z powierzonego materiału wskazane szczepy grzybów, bądź ich frakcje;

Proces fumigacji odbywa się w warunkach obniżonego ciśnienia (próżni), przy użyciu specjalnego gazu stanowiącego mieszaninę tlenku etylenu i dwutlenku węgla. Gwarantuje on usunięcie wszelkich wskazanych przez Klienta szczepów grzybów oraz najczęściej występujących i najodporniejszych frakcji tych szczepów. Nasza komora fumigacyjna spełnia wszelkie normy międzynarodowe, a pracownicy ją obsługujący są gruntowo przeszkoleni i posiadają doświadczenie gwarantujące wykonanie usługi na profesjonalnym poziomie.

Usługę oferujemy na obszarze całej Polski;

Nasza komora fumigacyjna umieszczona jest na mobilnej przyczepie, co daje nam możliwość świadczenia usług dla naszych Klientów na terenie całej Polski.

W 2009 roku przystąpiliśmy do współpracy ze Stowarzyszeniem Archiwistów Instytucji Wymiaru Sprawiedliwości;

Pojemność naszej komory fumigacyjnej wynosi 5 m3, co w przypadku akt sądowych stanowi 50 m bieżących archiwaliów. Ze wzgledu na wymuszony cykl fumigacyjny jesteśmy w stanie w ciągu jednego miesiąca „oczyścić” do 60 m3 materiału.

W cenie usługi zapewniamy transport materiału przeznaczonego do fumigacji, jego załadunek i rozładunek.

Nasze usługi w zakresie fumigacji wykonywaliśmy m.in. dla Sądu Okręgowego w Warszawie, Zielonej Górze, Tarnowskich Górach, Sądu Rejonowego w: Piasecznie, Łowiczu, Ostrołęce, Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia, Sądu Rejonowego dla Warszawy – Mokotowa, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie, Archiwum Państwowego w Katowicach.

Kontakt:

Andrzej Kamiński
01-473 Warszawa, ul. Kocjana 3
tel. 22 328 60 67
kom. +48 504 061 773
e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka Grabowska
01-473 Warszawa, ul. Kocjana 3
Specjalista ds. Marketingu
tel. 22 328 60 67
kom. +48 785 656 555
e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • fug_01
  • fug_02
  • fug_03
  • fug_04